W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Państwa zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Norwegia

NA/02/24

Termin 12 - 21 lipca 2024

Cena: 7 490 zł

 
Wyjazd poprowadzi:
  Artur

Plan wyprawy

Zbiórka o 20:00 na stacji benzynowej BP tuż przed terminalem promowym (koordynaty do nawigacji 53.902176, 14.275522). Około północy wjazd na prom, który zawiezie nas do miasta Trelleborg w Szwecji. Na promie mamy zapewniony nocleg w kabinach dwuosobowych a także kolację i śniadanie dnia następnego.

W sobotę około 7:00 schodzimy z promu i udajemy się tranzytem przez Szwecję do Norwegii. Do pokonania mamy około 600 km autostradami. Dzisiejszy nocleg planujemy  w hotelu okolicach Oslo. 

Pobudka i start jak najwcześniej rano. Naszym dzisiejszym celem są okolice Preikestolen tak by dnia następnego zdobyć ten znany punkt widokowy. Po drodze do celu będziemy mieli okazje podziwiać przepiękne norweskie krajobrazy. Jednym z punktów na naszej drodze będzie miejscowość Lysebotn do której prowadzi bardzo kręta serpentyna. Tuż obok tej miejscowości jest początek szlaku na Kjerag, więc jeżeli pogoda nam dopisze i będziemy tam o odpowiedniej godzinie to osoby chętne będą mogły zdobyć słynny kamień zawieszony pomiędzy dwiema skałami. 

Dzisiaj naszym głównym celem jest Preikestolen. Półka skalna o wymiarach 25 na 25 metrów zawieszona ponad 600 metrów nad Lysefjordem. Niektórzy twierdzą, że jest to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie. Wejście w dobrym tempie nie powinno Nam zając więcej niż 1,5 godziny. Jest to szlak dla każdego bez względu na wiek. Do przejścia mamy niecałe 4 kilometry. Startujemy z wysokości 270 metrów i wspinamy się na 604 metry. Po zejściu z puntu widokowego jakiś posiłek i ruszamy do naszego dzisiejszego noclegu. Ten będzie w okolicach Języka Trolla. Dzisiaj przejedziemy około 300 km 

Dzisiaj pokonamy ok. 250km. Zmierzamy dalej na północ w kierunku kolejnych atrakcji zaplanowanych na następne dni, czyli słynnej drogi Trolli, Autostrady Atlantyckiej oraz fiordu Geiranger. Generalnie jest to dzień tranzytowy, jednak trudno jest go tak nazwać ponieważ drogi, którymi pojedziemy będą zapierały dech w piersiach. W tej części Norwegii trudno o inne, poprowadzą nas one przez tunele i przeprawy promowe. Jeżeli dopisze nam pogoda to nasze albumy wzbogacą się o nowe fotografie wykonane w przepięknych miejscach. 

Pierwszym naszym celem na dzisiaj jest Geiranger Fiord. Uznawany za najpiękniejszy fiord Półwyspu Skandynawskiego. W 2005 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zatrzymamy się tam na punkcie widokowym, z którego roztacza się niesamowity widok na cały fiord. Następnie pojedziemy w kierunku naszego hotelu, ale to nie koniec atrakcji na dzisiaj! Trasa do hotelu prowadzi przez słynną wśród motocyklistów drogę Trolli, składającą się z serii 11 stromo położonych serpentyn. Dzisiaj pokonamy około 240 km. 

Dzisiaj pokonamy około 400 km. Główną atrakcją dzisiejszego dnia jest Droga Atlantycka, znana na całym świecie i uważana za najpiękniejszą drogę w Norwegii. Najciekawszy jest 8 km odcinek składający się z 8 mostów i kilku punktów widokowych. Czas nas dzisiaj nie goni, będziemy mieli możliwość uchwycenia tych niesamowitych widoków w obiektywach naszych apartów. Dzisiaj śpimy w hotelu w okolicach miejscowości Dombas.

Wracamy w okolice Oslo. Tam spędzimy noc przed jutrzejszym tranzytem do Trelleborga. Droga nie będzie jednak pozbawiona atrakcji. Przemierzymy Valdres Natur- og kulturpark poruszając się na południe drogą widokową nr 51. Jeżeli dopisze nam szczęście spotkamy duże stada reniferów.

Dzisiaj tranzyt przez Szwecję do Treleborga. Tam spędzimy noc w oczekiwaniu na jutrzejszy prom do kraju.

Nasz prom do kraju odpływa popołudniu. w Świnoujściu będziemy przed północą. Tu się pożegnamy. Mam nadzieję że Norwegia ugości nas dobrą pogodą bez deszczu o co w Norwegii trudno. Jeżeli tak to będzie to przyjemna i niezapomniana podróż. Jeżeli trafimy na złe warunki pogodowe to również będziemy Norwegię długo pamiętać przy czym wyprawa może należeć do jednej z najtrudniejszych w jakiej braliście udział.

Plan wyprawy zawiera atrakcje, które na pewno odwiedzimy lecz niekoniecznie w opisanej kolejności. Wszystko zależy od preferencji uczestników wyprawy oraz pogody. Istnieje również możliwość odłączenia się od grupy i samodzielnego zwiedzania poszczególnych atrakcji we własnym tempie. Każdy z uczestników otrzyma link do mapy z zaznaczonymi atrakcjami.

Gwarancja zakwaterowania w pokojach maksymalnie dwuosobowych - gratis.

Szczegóły wyprawy

Cena Wyprawy: 7 490 zł
Termin wyprawy: 12 lipca - 21 lipca 2024 - 10 dni
Rodzaj wyprawy: wyprawa motocyklowa
Wymagany dokument uprawniający do przekroczenia granic: paszport
Rodzaj dróg: drogi asfaltowe do pokonania każdym rodzajem motocykla.
Łączny dystans: około 3500 km wraz z dojazdem i powrotem liczony od miejsca zbiórki
Dzienny dystans: 80 - 600 km dziennie
Planowana ilość uczestników: 10 - 16 osób (10 motocykli wraz z pilotem)
Minimum organizacyjne: 8 uczestników wraz z pilotem
Zakwaterowanie: Hotele, Hostele i pensjonaty w standardzie 2 lub 3 lub 4 gwiazdkowym ze śniadaniem pokoje 2 osobowe, prom Świnoujście - Trelleborg kabiny 2 osobowe z kolacją i śniadaniem, prom Trelleborg - Świnoujście kabiny 2 osobowe z kolacją
Transport: transport własny uczestników wyprawy - motocykle


Główne cele:
- Prekestoilen w zależności od warunków pogodowych
- Droga Atlantycka
- Droga Trolla
- droga 51
- Geirangerfjorden

Cena zawiera:
- 7 noclegów ze śniadaniem - obiekty 2 lub 3 lub 4 gwiazdkowe lub o takim standardzie. Pokoje 2 osobowe z łazienką.
- 1 nocleg w trakcie przeprawy promowej z kolacją i śniadaniem pokoje 2 osobowe
- 1 nocleg w trakcie przeprawy promowej z kolacją pokoje 2 osobowe
- wszystkie opłaty promowe poza przeprawami gdzie płatności są pobierane na podstawie systemu AUTOPASS lub innego bezgotówkowego
- ubezpieczenie uczestników wyprawy assistance, NNW/OC/KL 100 000 €
- opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny
- opiekę pilota na trasie zgodnie z planem wyprawy

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza śniadaniami dostępnymi w miejscu zakwaterowania
- środka transportu - motocykla
- ubezpieczenia motocykla
- paliwa do motocykla
- kosztów związanych z naprawą i ewentualnym holowaniem motocykla (organizator zaleca wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia assistance. Firmę w której my się ubezpieczamy tutaj. możesz również skorzystać z usług innych firm np. tutaj)
- viniet, innych opłat drogowych, parkingowych itp (aktualne ceny viniet i autostrad dostępne tutaj)
- dodatkowych ubezpieczeń poza określonymi w szczegółach wyprawy
- biletów wstępu do muzeów oraz innych atrakcji turystycznych poza biletami wskazanymi w szczegółach wyprawy
- wszelkich innych opłat poza opisanymi w szczegółach wyprawy.

motobooking-wyprawa-motocyklowa-norwegia2.jpg

Norwegia. Kraina Trolli.

Norwegia. Kraina Trolli.
Daj się zaskoczyć przyrodzie. Nie odkładaj na później wyprawy do momentami bajecznej i niesamowitej Noorwegii. To miejsce gdzie spotkasz najpiękniejsze Renifery a Fiordy będą Ci jadły z ręki... zaraz, zaraz... chyba na odwrót... Momentami można odnieść wrażenie że znajdujesz się na planie filmowym jakiejś bajki a widoki to nierealne obrazy, których nie ma w prawdziwym świecie. Norewgia to połączenie przyrody i tradycji z nowoczesnością. To kraj dzikiej, nieokiełznanej przyrody, kraj zorzy polarnej, symbiozy gór, morza i jezior. Każda droga, każdy zakręt odkrywa przed nami kolejny cud natury. Jestem przekonany, że Norwegia będzie miejscem, które zapadnie w Waszych wspomnieniach na zawsze.
motobooking-wyprawa-motocyklowa-norwegia9.jpg
motobooking-wyprawa-motocyklowa-norwegia38.jpg
motobooking-wyprawa-motocyklowa-norwegia18.jpg