W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Państwa zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Alpy

AY/02/24

Termin 15 - 23 czerwca 2024

Cena: 5 190 zł

 
Wyjazd poprowadzi:
  Jacek

Plan wyprawy

Zbiórka o 7 rano na stacji benzynowej BP przy autostradzie A1 w kierunku na Ostrawę MOP Mszana Północ (koordynaty do nawigacji 49.960374, 18.525886). Ruszamy wcześniej ponieważ mamy do zrobienia około 750 kilometrów do miejsca zakwaterowania (głównie autostrady). Na miejscu będziemy po godzinie 18:00. Jedziemy przez Czechy i Austrię. Po drodze jakiś obiad. Nocleg gdzieś w okolicach Grossglockner

Dzisiaj mamy do pokonania około 400 km. Na pierwszy ogień pójdzie Grossglockner Hochalpenstrasse, czyli najwyżej położona asfaltowa droga w Austrii 2571m n.p.m. Następnie udamy się w stronę Włoch by nacieszyć się alpejskimi przełęczami w Dolomitach. Tego dnia pokonamy następujące przełęcze: Plocken, Mauria, Giau. Wieczorem dotrzemy do naszego miejsca zakwaterowania. Będzie to czterogwiazdkowy hotel. Zatrzymamy się tu przez kilka dni. Będzie to nasza "baza wypadowa".

Dzisiaj przejedziemy niecałe 250 km. Trasa poprowadzi nas między innymi przez przełęcze Gardena, Campolongo, Pordoi, Sella, Rolle.

Naszym dzisiejszym celem podróży jest polodowcowe Jezioro Garda. Mamy do pokonania około 300. Przejedziemy między innymi  SP38 czyli Strada della Forra. Na jej szczycie w miejscowości Pieve znajduje się taras widokowy na jezioro Garda, Strada Panoramica del Monte Baldo, Passo di Gobbera, Passo Brocon, Passo del Sommo.. 

Ruszamy dalej. Naszym celem są przełęcze Gavia i Stelvio. Po drodze przejedziemy przez Passo del Tonale. Gavia. Przełęcz położona na wysokości 2621 m n.p.m. Wjazd na nią niektórym potrafi znacząco podnieść adrenalinę. Widoki zapierają dech w piersiach i podkreślają potęgę gór. Stelvio. Niektórzy motocykliści twierdzą że to najtrudniejsza ze wszystkich przełęczy. Na pewno jest najwyższa z alpejskich przełęczy położonych we Włoszech 2758 m n.p.m. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to jedno z tych miejsc w którym trzeba być. Ostre "agrafki" na zjeździe zweryfikują nasze umiejętności odnośnie pokonywania bardzo ostrych i ciasnych zakrętów.

Kolejny dzień pełen emocji. Główny cel na dzisiaj to Passo del Rombo. Przełęcz położona jest na granicy Austrii i Włoch. Z jej szczytu oraz licznych punktów widokowych roztacza się przepiękny widok na małe wioski położone w zielonej dolinie. Myślę że jest to jedno z tych miejsc, które zapamiętamy na zawsze. Jeżeli wystarczy nam czasu to przejedziemy również przez Jaufenpass.

Dzisiaj mamy dzień wolny. Każdy może go wykorzystać tak jak chce. Może to być relaks w hotelu lub wycieczka.

Czas wracać. Naszym dzisiejszym celem jest trzygwiazdkowy hotel położony w Czechach tuż przy granicy z Austrią. Zdecydowana większość kilometrów, które dzisiaj pokonamy będzie prowadzić przez malownicze Alpy włoskie i austiackie.

Wracamy do domu. Około 230 km drogami szybkiego ruchu i autostradami. Rozstajemy się tuż za Polską granicą w Restauracji McDonald's

Plan wyprawy zawiera atrakcje, które na pewno odwiedzimy lecz niekoniecznie w opisanej kolejności. Wszystko zależy od preferencji uczestników wyprawy oraz pogody. Istnieje również możliwość odłączenia się od grupy i samodzielnego zwiedzania poszczególnych atrakcji we własnym tempie. Każdy z uczestników otrzyma link do mapy z zaznaczonymi atrakcjami.

Gwarancja zakwaterowania w pokojach maksymalnie dwuosobowych - gratis.

Szczegóły wyprawy

Cena Wyprawy: 5 190 zł
Termin wyprawy: 15 - 23 czerwca 2024 - 9 dni
Rodzaj wyprawy: wyprawa motocyklowa
Wymagany dokument uprawniający do przekroczenia granic: dowód osobisty lub paszport
Łączny dystans: około 3100 km wraz z dojazdem i powrotem liczony od miejsca zbiórki
Dzienny dystans: 90 - 500 km za wyjątkiem dnia wyjazdu około 560 km i dnia powrotu około 720 km
Planowana ilość uczestników: 10 - 16 osób (10 motocykli wraz z pilotem)
Minimum organizacyjne: 8 uczestników wraz z pilotem
Zakwaterowanie: Austria - pokoje 2 osobowe z łazienką. Włochy - Hotel lub inny obiekt w standardzie 4 gwiazdkowym
Transport: transport własny uczestników wyprawy - motocykle
Główne cele:
Przełęcze alpejskie oraz trasy widokowe położone na terenie Austrii i Włoch
Austria:
- Grossglockner Hochalpenstrasse

Włochy:
- Jezioro Garda
- Passo della Mauria
- Passo di Giau
- Passo Gardena
- Passo di Campolongo
- Passo Pordoi
- Passo Sella
- Passo di Rolle
- Strada Panoramica del monte baldo
- Passo Gobbera
- Passo Brocon
- Passo Sommo
- Strada della Forra
- Passo del Tonale
- Passo di Gavia
- Passo dello Stelvio
- Passo del Rombo


Cena zawiera:
- 8 noclegów ze śniadaniem - Pokoje 2 osobowe z łazienką
- bilet wstępu Grossglockner Hochalpenstrasse
- Austriacką winietę motocyklową na 10 dni
- ubezpieczenie uczestników wyprawy assistance, NNW/OC/KL 100 000 €
- Opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny
- Opiekę pilota na trasie zgodnie z planem wyprawy

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza śniadaniami dostępnymi w miejscu zakwaterowania
- środka transportu - motocykla
- ubezpieczenia motocykla
- paliwa do motocykla
- kosztów związanych z naprawą i ewentualnym holowaniem motocykla (organizator zaleca wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia assistance. Firmę w której my się ubezpieczamy tutaj. możesz również skorzystać z usług innych firm np. tutaj)
- viniet, innych opłat drogowych, parkingowych itp (aktualne ceny viniet i autostrad dostępne tutaj)
- dodatkowych ubezpieczeń poza określonymi w szczegółach wyprawy
- biletów wstępu do muzeów oraz innych atrakcji turystycznych poza biletami wskazanymi w szczegółach wyprawy
- wszelkich innych opłat poza opisanymi w szczegółach wyprawy.

Alpy włoskie i austriackie

Alpy to pasmo górskie ciągnące się... Nie.. Takie informacje znajdziesz w Wikipedii. Jak opisać jednym zdaniem Alpy? To niemożliwe. Jeżeli jednak miał bym się podjąć tego na potrzeby tej oferty to powiem krótko. "Alpy to raj dla motocyklisty". Oczywiście pod warunkiem że motocyklista lubi góry, kręte drogi oraz ostre zjazdy i podjazdy. Znam takich którzy wolą długie, proste autostrady. Im się w Alpach nie spodoba. Oczywiście każdy z nas podejmując próbę określenia co najbardziej jemu podobało się w tej bajkowej wręcz alpejskiej krainie będzie mówił o czym innym, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lubisz ostrą jazdę po zakrętach? Myślę że będą takie chwile gdzie będziesz się cieszył kawałkiem prostej drogi. A może wolisz podziwiać przepiękne okoliczności przyrody? Gwarantuję że będziesz miał ku temu wiele okazji. Za każdym zakrętem zobaczysz inne oblicze Alp. Lubisz dobrą kuchnię? Mówisz - masz.
Nasza wyprawa to 18 alpejskich przełęczy i 6 tras widokowych... Hmmm.... Muszę się z tym nie zgodzić. Poza tranzytem przez Czechy to można powiedzieć że pozostałe 2000 km to jedna wielka trasa widokowa a przełęczy jest z pewnością więcej.

motobooking-alpy18.jpg
motobooking-alpy11.jpg
motobooking-alpy20.jpg