W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Państwa zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Korsyka

KA/02/24

Termin: 15 - 25 września 2024

Cena: 6 990 zł

 
Wyjazd poprowadzi:
  Sylwia

Plan wyprawy

Zbiórka o 7 rano na stacji benzynowej BP przy autostradzie A1 w kierunku na Ostrawę MOP Mszana Północ (koordynaty do nawigacji 49.960374, 18.525886). Ruszamy wcześniej ponieważ mamy do zrobienia około  740 kilometrów do miejsca zakwaterowania (głównie autostrady). Na miejscu będziemy po godzinie 18:00. Jedziemy przez Czechy i Austrię. Po drodze postoje oraz jakiś obiad. Nocleg w hotelu w hotelu w Słowenii.
 

Dzisiaj kolejny dzień tranzytu drogami Włoch. Nasz hotel położony jest niedaleko wieży w Pizie. Pokonamy dzisiaj około 500 km. 

Wczesna pobudka i śniadanie. Zaraz po nim ruszamy do oddalonej o kilkanaście kilometrów Pizy w której zwiedzimy przyciągającą turystów z całego świata krzywą wieżę. Prosto spod wieży udamy się do portu w Livorno gdzie będzie na nas czekał prom na Korsykę. Obiad zjemy na promie. Około 19:00 po zjechaniu z promu udamy się prosto do hotelu w którym zostaniemy na dwie noce. 

Dzisiaj rozpoczynamy korsykańską przygodę. Na początek na rozgrzewkę Cap Corse i malownicza droga D80 ciągnąca się wzdłuż wybrzeża. Doprowadzi na ona do drogi D81 a następnie do RT301, którą udamy się w stronę hotelu. Na miejscu czeka na nas kolacja a dla chętnych basen, centrum odnowy biologicznej czy też fitness.

Zmieniamy hotel. Jedziemy do "stolicy" Korsyki. Do największej miejscowości na wyspie. Do Ajaccio. Nasza trasa przejazdu poprowadzi przez drogi D81, T30 oraz D81B. Przejedziemy przez Calvi i Porto. Zatrzymamy się na czerwonych klifach w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na Korsyce, miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO  Drogi którymi pojedziemy prowadzą wzdłuż malowniczego zachodniego wybrzeża Korsyki. W Ajaccio zostaniemy na 4 noce. Będzie to nasz punkt wypadowy na południe wyspy.

Główny cel na dzisiaj to Bonifacio a dokładniej jedna z atrakcji turystycznych, czyli schody Króla Aragonii. Miejsce które trzeba odwiedzić. Oczywiście my nie pojedziemy tam na skróty. Doprowadzi nas tam droga T40 a następnie D83 i widokowa D69. Przed spacerkiem po schodach gdzieś w zabytkowych uliczkach miasta zjemy obiad. Do hotelu wracamy najkrótszą drogą by wieczorem zgubić się w uliczkach Ajaccio usianych barami i restauracjami oferującymi nam niezapomniany klimat.

Zwalniamy tempo. Będzie to dzień odpoczynku. Pozbieramy siły na resztę pobytu. Z hotelu startujemy około południa. Na dziś w planach położony kilkanaście kilometrów od Ajaccio przepiękny cypel z Wieżą Parata oraz dom Bonapartów w Ajaccio.

Wracamy w góry. Bo niby gdzie indziej? Przecież to Korsyka. Pojedziemy drogami T40, D420, D268 by dotrzeć do wschodniej części wyspy na której znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż na Korsyce. Następnie drogą T10 i T40 udamy się w stronę hotelu

Wracamy na północną część wyspy do hotelu w którym spędziliśmy pierwszą noc na Korsyce. Trasa poprowadzi nas drogą T20. Po drodze kanion de La Ruda oraz Kanion Restonica przez który przebiega wąska kręta droga bez zabezpieczeń w większości o szerokości nie pozwalającej wyminąć się samochodom. Generalnie większość dróg na Korsyce to drogi bez zabezpieczeń gdzie niektórych błędów po prostu nie można popełnić.

Dzisiaj opuszczamy Korsykę. O 8:00 odpływa prom. Śniadanie i obiad zjemy na promie. Zaraz po zejściu na ląd udajemy się w stronę hotelu w Słowenii Będzie to ten sam hotel co w pierwszą noc.

Ostatni dzień naszej podróży o tranzyt drogami Słowenii, Austrii i Czech do Polski. Nasza przygoda dobiega końca. Granice Polski przekroczymy wieczorem. Do pokonania mamy około 750 km.

Plan wyprawy zawiera atrakcje, które na pewno odwiedzimy lecz niekoniecznie w opisanej kolejności. Wszystko zależy od preferencji uczestników wyprawy oraz pogody. Istnieje również możliwość odłączenia się od grupy i samodzielnego zwiedzania poszczególnych atrakcji we własnym tempie. Każdy z uczestników otrzyma link do mapy z zaznaczonymi atrakcjami.

Szczegóły wyprawy

Cena Wyprawy: 6 990 zł
Termin wyprawy: 15 - 25 września 2024 - 11 dni (3 dni dojazd, 2 dni powrót i 6 dni zwiedzania)
Rodzaj wyprawy: wyprawa motocyklowa
Wymagany dokument uprawniający do przekroczenia granic: dowód osobisty lub paszport
Łączny dystans: około 3500 km wraz z dojazdem i powrotem liczony od miejsca zbiórki
Dzienny dystans: 80 - 350 km za wyjątkiem dni dojazdu około 740 km i dnia powrotu około 740 km
Planowana ilość motocykli: 10 motocykli wraz z pilotem
Minimum organizacyjne: 8 uczestników wraz z pilotem
Zakwaterowanie: Słowenia, Włochy, Francja - Hotele w standardzie 3 i 4 gwiazdkowym. Pokoje 2 osobowe z łazienką oraz / lub apartamenty z dwoma sypialniami.
Transport: transport własny uczestników wyprawy - motocykle
Główne cele:
- Krzywa wieża w Pizie
- Droga D80 (Cap Corse)
- Droga D81
- Droga D81B
- Droga D84
- Droga D69
- Droga D268
- Droga T40
- Dom Bonapartów (bilet wstępu wliczony w cenę wyprawy)
- Schody Króla Aragonii (bilet wstępu wliczony w cenę wyprawy)
- Wieża Parata
- Wąwóz Restonica
- Ajaccio
Cena zawiera:
- 10 noclegów ze śniadaniem oraz 3 kolacje - Hotele w standardzie 3 i 4 gwiazdkowym. Pokoje 2 osobowe z łazienką oraz / lub apartamenty z dwoma sypialniami.
- bilet wstępu do domu Bonapartów
- bilet wstępu na schody Króla Aragonii
- ubezpieczenie uczestników wyprawy assistance, NNW/OC/KL 100 000 €
- opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny
- opiekę pilota na trasie zgodnie z planem wyprawy

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza śniadaniami dostępnymi w miejscu zakwaterowania
- środka transportu - motocykla
- ubezpieczenia motocykla
- paliwa do motocykla
- kosztów związanych z naprawą i ewentualnym holowaniem motocykla (organizator zaleca wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia assistance. Firmę w której my się ubezpieczamy tutaj. możesz również skorzystać z usług innych firm np. tutaj)
- winiet, innych opłat drogowych, parkingowych itp (aktualne ceny viniet i autostrad dostępne tutaj)
- dodatkowych ubezpieczeń poza określonymi w szczegółach wyprawy
- biletów wstępu do muzeów oraz innych atrakcji turystycznych poza biletami wskazanymi w szczegółach wyprawy
- wszelkich innych opłat poza opisanymi w szczegółach wyprawy.

korsyka8.jpg

Parę słów o Korsyce

Malownicze widoki, malutkie i klimatyczne miasteczka, zjawiskowe plaże, gaje oliwne, winnice, uprawy mandarynek i wiele innych ciekawych miejsc. Korsyka powinna być obowiązkowym punktem do zjeżdżenia przez motocyklistów, drogi tam wznoszą się niemal na szczyty górskie. Ale uwaga! Możesz być rozczarowany bo po tym wyjeździe ciężko będzie znaleźć Ci piękniejsze miejsce. Korsyka to miejsce, które jest stworzone dla motocyklistów. Kręte drogi nie kończą się a widoki zapierają dech w piersiach. Odwiedzając Korsykę trzeba zjechać malownicze wąwozy i kaniony. Na fladze Korsyki znajdziemy głowę Araba jednak dla mnie symbolem tej wyspy pozostaną korsykańskie klementyny sprzedawane przy drogach, świnie biegające po drogach i niekończące się kilometry dróg bardziej krętych niż gdziekolwiek indziej.

korsyka14.jpg
korsyka10.jpg
korsyka20.jpg